Egypt je destinace, do které lze přiletět v kterémkoli ročním období. Sezóna je tu celoročně. Egypt je jedna z nejteplejších a nejsušších zemí světa. Zejména na jihu se můžete setkat s teplotami přesahujícími v létě i 40 stupňů. Díky přítomnosti hor ale také nezřídka v noci v zimním období klesají i k bodu mrazu. Kdy je tedy nejlepší čas na dovolenou v Egyptě?

Extrémní teploty v létě

Pokud milujete slunce a extrémně vysoké teploty jsou tím, bez čeho se na dovolené neobejdete, jeďte do Egypta klidně v červenci a srpnu. Počítejte však s tím, že v některých dnech může přes poledne být i těch zmiňovaných 40 stupňů. Pak je to ideální čas na relaxování u moře nebo u bazénu, protože nic jiného se v tom horku dělat nedá. Naštěstí je na pobřeží Rudého moře poměrně vysoká vlhkost, která pomáhá vysoké teploty lépe snášet.

Co se týče teploty moře, ta v tomto období dosahuje 26°C až 28°C.

Poznávejte na jaře či na podzim

Budete-li chtít v Egyptě také vidět nějaké památky, vyberte si období buď jarních nebo podzimních měsíců. Od března do května se teploty pohybují okolo 25°C, moře má cca okolo 20 °C, proto už se i bez problémů vykoupete.

V září a říjnu jsou teploty podobné, ale díky předchozím horkým měsícům je moře ještě pořádně prohřáté. Je to tedy ideální doba nejen k cestování po památkách, ale také k relaxaci u moře pro ty, kdo letní extrémní teploty nemusí.

Do Egypta v zimě

Egyptská zima připomíná naše jarní nebo podzimní počasí. V prosinci je ještě poměrně teplo, přes den okolo 25 °C, v noci okolo 15 °C. Leden a únor bývají nejchladnější, teploty ve dne dosahují asi 20 °C. Také tu od severovýchodu fouká silnější vítr. V pouštních oblastech mohou teploty v noci klesat i k nule. Proto s sebou nezapomeňte přibalit také teplejší oblečení na večer.