verze pro tisk

Hurghada

2. září 2013

Egyptské letovisko Hurghada je nejznámějším turistickým centrem země vůbec. Původní malá rybářská vesnice měla kdysi pouhé dvě pláže. Dnes tu žije více než 40tisíc obyvatel a během sezóny jejich počet stoupá i na půl milionu. O ty je tu velmi dobře postaráno. Letovisko Hurghada se může pochlubit službami na vysoké úrovni i příjemnými cenami.

HurghadaHurghada

Pro koho je letovisko vhodné?

Hurghada je letoviskem, ve kterém si dovolenou užijí zejména ti, kteří chtějí relaxovat na plážích, koupat se v čistém moři, vyzkoušet vodní sporty nebo zkoumat podmořský svět. Na své si tu přijdou rodiny s dětmi, ale také milovníci zábavy, diskoték a nočního života.

Hurghada ale nic moc jiného než překrásné pláže a tyrkysové moře nenabízí. Samozřejmě můžete zajít na prohlídku města, ale nic moc překrásného tady k vidění není. Prakticky všude narazíte na rozestavěné hotely, které se dále připravují na to pochytit nápor návštěvníků.

Hotely a ubytování

Hurghada je ryze turistickým letoviskem, proto je tu ubytovacích kapacit dostatek. Hotely uspokojí přání i těch nejnáročnějších klientů. V Egyptě je velice důležité mít ubytování s all inclusive. Pokud pojedete do Hurgady s českou cestovní kanceláří, nejčastěji si budete moci vybrat z těchto hotelů :

  • Seagull ****
  • Imperial Shams Abu Soma *****
  • Hotel TIA HEIGHTS MAKADI BAY *****
  • Hilton Long Beach Resort ****
  • El Palacio ****
  • Grand Seas Hostmark ****
  • Bella Vista Hotel & Resort ****

Všechny hotely mají samozřejmě bazény, všechny pokoje jsou klimatizované. Hotely také obvykle disponují širokou nabídkou různých animačních programů. Ubytování obvykle je postaveno přímo na pláži.

Pláže a vybavení

Pláže v Hurghadě jsou veřejné, soukromé a pak hotelové. Na veřejné pláže většina turistů nechodí, jsou spíše pro místní a nenabízí mnoho vybavení. Také nepatří k nijak krásným, kolikrát leží mezi staveništěm.

Hotelové pláže proti tomu jsou upravované, písčité a široké. Najdete na nich občerstvení, bary, slunečníky a lehátka. Každý hotel disponuje vlastní pláží. Pláže jsou často budovány uměle, včetně útesů nebo zátok.

Soukromé pláže jsou zpoplatněné a často je využívají buď místní, nebo turisté, kteří jsou ubytování v soukromí.

V Hurghadě můžete vyzkoušet desítky vodních sportů. Celá oblast je ideální pro potápění nebo šnorchlování. Ke zkoumání podmořského světa je ideální ostrov Giftún nebo okolí Shartonu.

Zajímavosti a okolí

Hurghada sama o sobě moc zajímavostí nenabízí. Pokud si budete chtít odpočinout od slunění na plážích, můžete zajít na návštěvu do místních akvária. Je otevřeno denně od 9-22 hodin a nachází se vedle veřejné nemocnice. Uvidíte tu mnoho druhů ryb a jiných mořských tvorů.

Výlety se v Egyptě pořádají nejčastěji organizovaně, s cestovní kanceláří. Ta vás může vzít na návštěvu Káhiry, do římského důlního centra Mons Porphyrites nebo k pyramidám.

 

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Arnulfo

sobota, 2. září 2017
11:25

Everything is very open with a precise explanation of the issues.
It was definitely informative. Your site is very helpful.
Thank you for sharing!


posted by: Arnulfo [Odpovědět]

Clint

čtvrtek, 3. květen 2018
14:55

This info is priceless. Where can I find out more?


posted by: Clint [Odpovědět]

Čtěte také...